U vody


Stačí si vzít kalkulačku a vypočítat si, kolik peněz dáme za návštěvu pláže, nebo koupaliště. Tam nikdy nevíme, do jaké vody lezeme. Sice by měl být někde schválený rozbor, ale jak každý ví, věřit se mu dá jako výhře ve sportce. Proto je lépe mít doma bazén vlastní, byť třeba o něco menší, než je obří plovárna nebo moře. Ale na tu velikost si člověk čase zvykne a přizpůsobí se. Bazén musí mít čistou vodu. Pokud nevidíte na dno, nebo na své kotníky, tak je ve vodě nějaká zrada a je lépe se jí vyhnout. Znamená to totiž, že ve vodě hospodaří různé bakterie a něco podobného.

vysavač

Takže je vodu třeba přefiltrovat a pak použít všechny možné prostředky, aby byla jako dříve. Vypustit ji a napustit novou jde samozřejmě také, ale když si uvědomíte, kolik stojí voda, asi vás chuť na toto řešení přejde. Takže nastoupí chemie a za její vydatné pomoci by se mělo zlikvidovat devadesát devět procent nežádoucích biologických šmejdů. Samozřejmě, že se musí bazén uklízet. Pokud vidíte na dně něco lepkavého či tmavě zeleného, je zle. Někdo vezme hadr, dá na hůl a ze dna to setře. Tím krásně zakalí vodu a zjistí, že za nějakou dobu je to na dně zase.

bazén

Tímto způsobem to prostě odstranit nejde. Snad na více pokusů a do vody nikdo nesmí, aby ji nevířil. Existuje však mnohem jednodušší řešení a tím je bazénový vysavač. Jaký si vybrat je pak jen na vás. Záleží, kolik do toho míníte investovat a jak velký bazén máte. Také byste měli vědět jaký je povrch. Vysavačů je totiž hodně druhů. Ruční, automatické, poloautomatické a dále pak je možno rozdělit http://www.servispckupka.cz/jak_rozdelit_disk.php dle způsobu čištění, ale to již vynecháme. Je jasné, že na malý kulatý manžetový bazén vám bude stačit obyčejný ruční vysavač, ale automat je automat. Položíte ho na dno a máte pokoj. Jednou za čas jej vyjmete a vyčistíte. To je vše. Je to prostě skoro bez práce. Tak co, již jste se rozhodli?